Värvid ja materjalid aastal 2015

Veebruari esimesel nädalavahetusel peeti Stockholmis järjekordne mööbli- ja valgustusmess – Stockholm Furniture and Northern Light Fair 2015.

Siinkohal tooksimegi välja mõned olulisemad suunad interjööris, lähtudes seal välja toodud trendidest.

Ühtne tervik

2015. aastal on populaarseks jooneks uue ja vana kokku sobitamine ühtseks tervikuks. Kui eelmisel aastal valitsesid pigem kandilised jooned siis sellel hooajal on moes ümaramad kontuurid ja värvigamma on inspireeritud loodusest. Domineerivad pastelsed toonid kõrvutatuna erinevate hallide varjunditega. Endiselt on populaarne ka metall – eriti kuld ja pronks, mitte aga väga suures mahus, vaid pigem mööblidetailidena.

Järjest populaarsemaks muutub ka ühiskondlike ruumide isikupärastamine.

 

Add-Some-Vintage-Finds-To-The-Interior
Allikas: http://eleganthousedesigns.com/

Salajane aianurk

Märksõnaks on retro ja loodusromantika.

Roheline on selle aasta üks võtmesõnadest. Rohelist täiustavad erksad looduslikud toonid, mida tasakaalustavad erinevad valged varjundid. Moes on retro ja jätkuvalt on rõhk taaskasutusel. Pigem aga mõnus kooslus retrost ja kaasaegsest mööblist loomaks isikupärast ruumi.

Populaarsust kogub mööbel, mida on võimalik kasutada nii sees kui väljas. Toolid, mida on võimalik samal ajal kasutada ka postamentidena.  Taimede roniseinu kasutatakse aktiivselt ka siseruumides ruumijagajatena ja sisustuselementidena.

inspiring-green-wall-images-exciting-appealing-avant-garde-apartments-feature-the-latest-lines-and-lighting-visualized-high-res-designs-marketing-apartments-ideas-home-remodeling-blogs

Allikas: http://www.jinbiban.com

Looduslikud materjalid

Looduslikud materjalid on uue aasta kõige suuremad mõjutajad. Materjalid nagu kivi, puit ja klaas valitsevad seda suunda. Kombinatsioon puidust, metallist ja nahast leiab tagasitee mööblimaailma. Üha enam võib märgata ka korvmööbli ja teiste punutud detailide naasmist disainimaailma. Oluliseks trendisuunaks on 2015. aastal valge marmor interjööris.

Värvitoonidest domineerivad külmad (hallikad)pruunid toonid, kombineeritud soojemate (sinakas)roheliste toonidega. Tekstiilmaterjalina kasutatakse rohkelt linast.

Järjest rohkem võib kohata ka erinevate looduslike lahustage töödeldud puitu ja tekstiili, mis muudab materjali omanäoliseks. Märksõnaks on loodussõbralikkus.

150105_materialbibl
Allikas: http://www.materialbiblioteket.se

Meresinine

 

Inspiratsiooniks on veealune maailm. Klassikalisele mereteema on saanud uue näo rohekas –sinise tooni näol. Sinise, rohelise ja türkiis-sinise koosulus kombineerituna valgega on põhiliseks trendisuunaks. Sellel hooajal leiab see kasutust pea kõikjal alates portselanist ja lõpetades mööbliga. Akvarellide ühtesulamise tehnika on kinnitanud oma koha tekstiilil. Ühe populaarsemaks muutub ka hallides toonides puitmööbel varasema lumivalge asemel.

Põhiliseks märksõnaks on põhjamaisus ja armastus mere vastu.

jan_palett_560x270

Allikas: http://www.stockholmfurniturelightfair.se

 

Kokkuvõtteks

Üleüldisteks märksõnadeks on looduslähedus, pastelsed toonid, metall.

Värvitoonides domineerivad pigem pastelsed naturaalsed toonid, mida täiendavad erinevad valged, hallid ja pruunid varjundid.

Kindlalt esikohal on naturaalsed ja looduslikud materjalid. Palju kasutatakse puitu, klaasi ja kivi. Erinevate meetoditega püütakse veelgi rõhutada looduslike materjalide iseärasusi.

Mis puudutab mustreid, siis valitsevaks jõuks on suured looduslike motiividega mahedad mustrid kui ka pilkupüüdev graafiline disain.

Mööblidisainis mängib suurt rolli nahk ja puit, mida täiendavad metalsed detailid.

2015-13-300x300

Allikas: http://leedyinteriors.com

 

Tekst on refereeritud ja tõlgitud originaalallikast:
http://www.stockholmfurniturelightfair.se/news/the-interior-trends-2014-2015  10.02.2015

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Post Navigation